Click here to send us your inquires or call (852) 36130518


Blogs

 
BGU-MALAWI's picture

בלוג אחרון!

בהמון אהבה אנחנו כותבים ממאלאווי, בפעם האחרונה, כשתמו כל החשמולים ושופצו כל המועדונים, ואנו נותרנו מפוצלים בין כפר לאגם.

אז מה היה בשבוע האחרון? שמעון חשמל וקנה כילות וחגג עם הכדורגלנים שלו, אלון נלחם במאלאריה, נועה נפרדה בצער רב ממעגליה החברתיים האינסופיים, הדס ניצחה על תפירת כריות וצביעת קירות, וכפיר בנה בתי יתומים.

 
BGU-MALAWI's picture

שלום לקוראי הבלוג הנאמנים, והמון אהבה מהלב החם של אפריקה, שבהחלט הפכה חמה מאד בחודש האחרון. השבוע התחלנו ביישום פרוייקט מועדון הנוער שלנו, בעיקר בדיונים על המיקום הראוי לו. לבסוף נבחר חדר גדול שעד כה שימש כמחסן לציוד שנע על הקשת הרחבה שבין שקים של 50 ק"ג תירס יבש ללוחות צבעוניים ללימוד חלקי הגוף לילדים, ובין אביזרים לתיקון אופניים ואתי חפירה ועפרונות צבעוניים. גילינו שעם עבודת מיון וארגון קלה אפשר לצמצם את כל הפריטים הנ"ל לחדרים קטנים יותר שגם ככה שימשו כמחסנים, והרווחנו חדר נהדר שאנחנו שוקדים בימים אלה על נקיונו, סיודו ואיבזורו.

 
BGU-MALAWI's picture

 

שנה טובה ומתוקה לכל עוקבי הבלוג שלנו!

השבוע שלפני ראש השנה החל בצורה רגילה אך הסתיים בטון דרמטי ביותר, עם עזיבתה של קרן מרובקה האהובה חזרה לארץ הקודש. אבל נתחיל בהתחלה.

שמעון סיים להתקין תשתית חשמל בבניין המרכזי של הארגון (בסיוע קל של שאר החברים) וכבר נראו תוצאות ממשיות בצורת אור דולק. לפעמים (אנחנו עדיין תלויים בחסדיו של גנרטור רעוע, ונראה שייקח עוד זמן עד שהבניין יחובר לרשת החשמל המרכזית).

 
BGU-GHANA's picture

 

לא יאומן, נשאר פחות מחודש עד לחזרתו לארץ.

 
BGU-GHANA's picture

 

אז בסך הכל 6 שבועות כבר מאחורינו, אבל לכולנו מרגיש כאילו אנחנו כבר נמצאים כאן לפחות שנה. המדינה המדהימה הזו שחיבקה אותנו מהרגע הראשון שנחתנו בשדה התעופה, שמזכיר קצת את התחנה המרכזית הישנה בת"א, הפכה להיות מעין בית שני עבורנו, ובעצם הפכה  לבית ומשפחה לכל דבר לתקופה הקצרה הזו.

 
BGU-MALAWI's picture

שבוע נוסף עבר על כוחותינו במאלאוי, והוא בסימן ריבוי תכנונים וקבוצות חשיבה (מושג שאנחנו המצאנו), במטרה להפוך את הפעילות שלנו לאפקטיבית יותר. הטפטפות ננטשו לצערנו כמעט לגמרי, עקב בעיות טכניות, אחרי שגבו קורבנות בנפש של יערות במבוק שלמים ואינספור בקבוקי מים מינרלים. מלבד זו אנו עוסקים בקמפיין התרמה לרכישת כילות יתושים לילדי האיזור לקראת "עונת המאלאריה", שתבוא עלינו לטובה עוד כחודש. מסיבות מטאורולוגיות שאינן נהירות לנו עד תום (עונות השנה המקומיות הן שלוש במספר, ושמן "קיץ", "חורף" ו"רטוב"), מפלס המים בנחלים יורד, נוצרים מאגרי מים עומדים, ומספר היתושים עולה.

 
BGU-GHANA's picture

שלום אנשים יקרים ואהובים,

חודש ספטמבר עומד להיגמר ואיתו גם סוף תקפתנו הראשונה בגאנה. מחר נגמר רשמית הסאמר סקול, יש מכמה ימי מנוחה וחוזרים ללו"ז שיראה קצת אחרת...הילדים כבר התחילו להתרגל לרעיונות השיעורים שלנו ובבוקר של שבוע חדש שואלים מה יהיה נושא השבוע או יום השיא.

 
BGU-MALAWI's picture

השבוע השלישי שלנו במלאווי, ואנחנו כבר בני בית פה. התרגלנו לוילפרד, הבחור הנחמד שישן איתנו בסלון ואחראי שלא נהיה עצובים, ולג'סטין אחראי הלו"ז הכריזמטי שלנו, שמקבל מאיתנו הצפת מידע ודרישות מסובכות וסותרות חדשות לבקרים, וכמובן לג'סי, או בשמה העברי ג'סקה, המבשלת המחוננת שלנו. והשכנות המקסימות (שיש סיכוי שאנחנו חיים להם בבית, לא סגורים על זה) שבאות לבלות איתנו כל ערב (כל הערב).

 
BGU-GHANA's picture

שלום לכל קוראינו הנאמנים,
שוב אנו שולחים לכם שלומות וברכות מגאנה הרחוקה שבעצם מרגישה לפעמים די קרובה...
אז אנחנו פה כבר כמעט חודש!! וואו!! מתחיל להרגיש יותר שגרה וההתרגשות ממשיכה אבל לפעמים מתערבבת גם עם רגשות חדשים ושונים...
אנו עובדים במרץ על שלל הפרוייקטים והרעיונות לא מפסיקים להציף את ימינו ואת לילותינו ואנו מברכים על כך. האנשים ממשיכים להיות חייכנים אלינו ומסבירי פנים ועדיין להתרגש כשאנחנו עונים להם משפט שלם בטווי, גם אם מגומגם וקטוע.
תרצו לדעת איך עובר עלינו יומנו לא?

 
BGU-MALAWI's picture

 

גם אני כמו כל הזונגואים עסוק במספרים... השבוע שעבר עלינו...

18 ימים במלאווי עד כה, 64 שעות התנדבות ו-3 ימים מפנקים בקייפ מקליר, על חוף האגם.

28 זה 13 אנשים יותר ממספר המושבים במונית שירות בדרך לאגם ובנאדם 1 יותר ממה שחשבנו שבאמת ניתן לדחוס בה. לבסוף – זה מספר האנשים שנסענו בה...

ממבה שחורה 1 בדרך לחור 1 – הפתעה מעניינת שחיכתה לנו בדרך לשירותים.

 
BGU-GHANA's picture

שבועיים ראשונים עברו להם בטירוף ובמהירות. אנחנו כבר מורים מקצועיים (כמעט..), מדברים טווי שוטף (טוב, לא ממש..) ורצים 100 מטר יותר מהר מבולט (אז כן, כיף להגזים..). אבל לא בהגזמה- אנחנו מאוד מאושרים, נהנים, חושבים, מתרגשים ועובדים.

 
BGU-GHANA's picture

שלום לכולם,
עבר שבוע וחצי מאז שנחתנו בגאנה, שבוע מלא בתוכן, בחוויות מרגשות ובהפתעות משמחות.
אבל, לפני שנתחיל את כתיבת הבלוג הזה, כדאי שנכיר כולנו את הנפשות הפועלות במשלחת:
דורון בלומשטיין - KWABNA (יליד יום ג')
ברית קורצקי - EPHIA (ילידת יום ו')
יעל דודסון - AKOSIA (ילידת יום א')
זיו וייץ - KWESI (יליד יום א')

 
BGU-GHANA's picture

כאן תוכלו לקרוא על חוויותיהם של חברי המשלחת שלנו בגאנה!

 
BGU-MALAWI's picture

כאן תוכלו לקרוא על חוויותיהם של חברי המשלחת שלנו במלאווי!

 
inon's picture

 

בלוג זה יוצא לאויר העולם לאחר שספרתי לפחות חמש פעמים (חמסה...) עד 10. בחרתי להביא כאן בקורת שחברתי על ספר חדש

שיצא לאור לפני שבועות לא רבים בעברית. יש כאן הזמנה רחבה לדיאלוג וליבון הנושא, שהנו כל-כך אקטואלי בישראל דהיום.

 

לינדה פולמן\תעשיית החמלה – מאחורי הקלעים של הסיוע ההומניטרי.

הוצאת שלם, ירושלים. 2012. תרגום מאנגלית: מנשה ארבל. 258 עמודים, כולל בבליוגרפיה ומפתח

 
Rachel Bangoura's picture

       תיעוד תולדות הבלט האפריקאי-

       מאמר מאת רחל וסבולה בנגורה

   les ballets africains                                       

אפריקה - תחילת  התרבות הנשענת על הקצב והתנועה,

 
Rachel Bangoura's picture

בבוקר יום חמישי הגיעה הודעה במייל, תמר גולן, אהובת נפשי, שמה קץ לכאביה בעיר מולדתה חיפה, זה זמן רב שחשה את הכאבים ולא יכלה יותר, היא נסעה מקיבוץ להב שבדרום שם ביתה, כל הדרך לחיפה ושם נכנסה למלון דן, משם לא יצאה, החברים בקיבוץ להב לא יכלו לעצור בעד רצונה,
אנו בבית בנגורה הוכינו תדהמה, זמן רב שתכננו ביקור אצלה וחיכינו שיוטב לה מעט, פעם אחרונה שראינו אותה הייתה כאשר נפתחה שנת הלימודים באוניברסיטה, כל שנה הזמינה אותנו לתת רקע על התיפוף ולהדגים את המקצבים המיוחדים, היא אהבה את הנגינה של סבולה, שעות הייתה מסוגלת להקשיב לו,

 
BGU-Benin's picture

היא מושיטה אליי יד, אצבעות כהות, עור קשיח מעבודת כפיים יומיומית, היא מביטה אליי והשחור שבעיניים שלה כהה כהה ובקול קטן אבל בטוח ולמוד ניסיונות היא מבקשת שלא אשכח אותה. אני חושבת לרגע. מתאמצת בפעם המי דיוע כמה לנסח רגשות בשפה שאיננה שפתי, בוררת מילים, לא רוצה לטעות בזמנים או בהטייה, במבטא ישראלי כבד וחיוך חצי מבוייש אני עונה לה- "אני לא יכולה להבטיח שאחזור לכאן אי פעם, אבל אם יש משהו שאני יכולה להבטיח הוא שהזכרון שלכם תמיד יהיה חלק ממני".

 
BGU-Benin's picture

שניה לפני הסוף, בזמן שכולם נעים בין התכנסות מסכמת לפתיחות וחוויות

 
BGU-Benin's picture

אנחנו מרגישים את הסוף, חלקינו יותר, חלקינו פחות, אבל מרגישים אווירה אחרת באוויר. אני מרגישה מין מרוץ כזה שבו אני רוצה להספיק להקים איגוד נשים חוואיות, לארגן יום עיון בנושא נשים יזמות, לדאוג להמשך קבוצת הנערות בחווה, לקוות ולעשות מה שאפשר כדי שמערכת ה-liensלחוואים תצא אל הפועל, לחפוף, להכין, לערוך,לכתוב, ובעצם לשנות את העולם בשבועיים.

 
bgu-angola's picture

זיתו הגיע לבית יתומים מהרחוב, ילד בן 15 יפיפה, כריזמטי להפליא,לא ידוע איפה ההורים. ישר ניגש אליך. לוחץ יד בביטחון לא מאיים ומספר על עצמו, שואל ללא פחד וללא איום על הכל. סקרן, יודע לשאול, יודע להרגיש את בן השיחה שלו.הולך כל יום שעה וחצי לבית ספר ושעה וחצי בחזרה. ילד שהגיע מהרחוב. זה מעצבן. אם רק היו לו את התנאים הוא היה מגיע רחוק, עם כזו כריזמה וחוכמה הוא יכול להצליח בחיים. השאלה היא מה זה להצליח פה?

 

 
bgu-angola's picture

ירד גשם או לא? זו השאלה. בשבועיים האחרונים תכננו מספר פעילויות סיום לילדי בתי היתומים, רובן מחוץ לשערי הבתים המגנים עלינו בפני הגשם, כך שנאלצנו להסתמך על גרמי השמים הלחים של אנגולה. זה התחיל ביום טיול לילדי הCasa dos rapazos . תכננו להוציא אותם אל כנסיה על  הר יפה המשקיף סביב סביב על עמק רחב Seniora de montaniaנקרא המקום. פעילות של מספר תחנות בהן עוברים הילדים, משחק בינגו נושא פרסים חבל על הזמן ומשחק כיבוש הדגל. בנוסף הילדים קיבלו תיק עם הפתעות שוות וסנדוויצ'ים. עד כאן הכל יבש, אך ביום המאורע השכמנו קום וכך גם ענני העיר.

 
BGU-Benin's picture

ארגון נשים חוואיות, קבוצת כדורגל בפעילות חינוכית (באדיבות ערן, שליח הציבור ממפעלות שהגיע אלינו היישר מארץ הקודש בשבוע שעבר), קבוצת העצמה לנערות, הקמת פלטפורמה טכנולוגית לארגון וקישור חוואים, ארגון ערב חברתי, בניית קטלוג מוצרי סונגהיי, עריכת תיק חפיפה, בישולי ערב שישי, ביקור אצל משפחה מקומית לארוחת שבת, שיחות אל תוך הלילה על אפריקה ועל תרבות המערב...

כל זה ויש רק עוד שלושה שבועות?!

 
bgu-angola's picture

לראשונה מזה הגיעם להואמבו, זכו חברי המשלחת לצאת את העיר באופן רציני. הוי אומר לתור את אנגולה. לאחר הרבה קשיים לוגיסטיים, בירוקרטיים, מנטאלים וכדומה, יצאו חבריכם הנאמנים עם חבריהם החבל על הזמן מקובה, לטיול של ארבעה ימים בדרום ובמערב המדינה. קודם כל מאוד התגעגענו לעצי הבאובב עוצרי הנשימה ששוכנים לאורך החוף, אך בעיקר בא לנו לראות קצת את המדינה. מה, צריך לדעת איך לענות כששואלים אם אנגולה יפה.

 
BGU-Benin's picture

דרך ארוכה, מאוד, מאוד:

הדרך מפאנגארי ובחזרה....

 

הדרך האחרונה במסענו בן השבועיים ברחבי מדינת בנין היא הדרך לספארי בפארק הלאומי פנדג'ארי. נשמע פשוט לא?! פארק לאומי, ג'יפ, חיות, איזה אריה או פיל ובחזרה. אז זהו, שלא.

הדרך לפדנג'ארי פארק התחילה בנסיעה מחוות סונגהיי בפארקו לעיירה המאובקת טנגטה. הנסיעה , שהייתה צריכה להתחיל בשעה 15:30 ובעצם, כיאה למדינות עולם שלישי, התחילה בשעה 17:00 הייתה ארוכה, מלאה במהמורות בכביש אבל יפה מאין כמוהה. בהזדמנות זו אני רוצה לפנות לשר התשתיות של מדינת בנין:

 
BGU-Benin's picture

דרך סבלו לפרקו:

כדברי המשורר "העגלה נוסעת אין עצור", אנחנו ממשיכים במסע שלנו בבנין.

Pages

Subscribe to RSS - blogs

Bloggers

Africa Centre's picture
Created: 08 Feb 2011
BGU-Benin's picture
Created: 08 Sep 2011
BGU-Angola's picture
Created: 08 Sep 2011
BGU-GHANA's picture
Created: 02 Jul 2012
BGU-MALAWI's picture
Created: 02 Jul 2012

Pages

Addmotor Electric Bike| Electric bike shop / electric bicycle shop Electric bike review| Electric trike| Fat tire electric bike| Best electric bike| Electric bicycle/E bike| Electric bikes for sale| Folding electric bike| Electric mountain bike| Electric tricycle Mid drive electric bike| Juiced Bikes Pedego Rad-Power

Tomtop| Online shop| Online Einkaufen

地產代理/物業投資| 租辦公室/租寫字樓| 地產新聞| 甲級寫字樓/頂手| Grade A Office| Commercial Building / Office building| Hong Kong Office Rental| Rent Office| Office for lease / office leasing| Office for sale| Office relocation

DecorCollection European design furniture| sofa hk| sofas| beds| coffee tables| dining tables| dining chairs| sideboards| furniture hk| Cattelan Italia| Koinor

International schools hong kong| Wycombe Abbey| private school hong kong| English primary school Hong Kong| primary education| boarding school Hong Kong| Wycombe Abbey School

邮件营销| 電郵推廣| 邮件群发软件| Email Marketing| 搜尋引擎優化 SEO